9 października 2020 roku miało miejsce ukoronowanie naszych trzyletnich prac nad Farmą Dobrej Woli – wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowatorskiego ośrodka dla niepełnosprawnych. Pół roku później, gdy budowa już ruszyła – prześledźmy krok po kroku, jak do tego doszło i jakie było zaangażowanie Koła Naukowe Gospodarki Przestrzennej w powstanie Farmy Dobrej Woli. Zacznijmy od…
About: Jakub Kaczorowski
Author Archives: Jakub Kaczorowski
Ogólnopolski Studencki Konkurs Budowy Miast w Cities: Skylines „City Builders”
Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Studenckim Konkursie Budowy Miast w Cities: Skylines „City Builders”, organizowanym przez Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej w ramach obchodów stulecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Celem konkursu, w którym udział może wziąć każdy student mieszkający na terenie Polski, jest budowa jak najlepiej funkcjonującego miasta w grze Cities:…
Koniec kadencji i zdalne wybory
Tradycyjnie na przełomie listopada i grudnia upływa koniec kadencji w Kole Naukowym Gospodarki Przestrzennej. W związku z sytuacją epidemiologiczną walne spotkanie Koła odbyło się w formie zdalnej, 26 listopada 2020 roku. Na spotkaniu przedstawiciele Zarządu kończącego kadencję podsumowali rok działań w Kole. Mimo trudnej sytuacji i konieczności działania głównie przez internet, bez możliwości fizycznych spotkań…
Tym razem nie w Poznaniu – Dni Planisty 2020
Tradycyjny wyjazd na poznańską konferencję i warsztaty w tym roku nie odbył się z wiadomych przyczyn epidemiologicznych, ale i tak wzięliśmy w tym roku udział w zdalnym wydarzeniu Dni Planisty 2020! 22 października miała miejsce konferencja o tegorocznym podtytule Rewitalizacja miast i odnowa wsi, przesunięta z wiosennego terminu. W konferencji udział bierny wzięli członkowie i…
Publikujemy. Artykuły KNGP-owiczów w nowym Przeglądzie Planisty
Od samego początku istnienia czasopisma Przegląd Planisty, przygotowywanego przez Akademickie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu nasi członkowie i sympatycy publikują swoje artykuły naukowe i popularnonaukowe dotyczące urbanistyki, środowiska, planowania przestrzennego i nie tylko – w każdym dotychczasowym numerze znalazł się co najmniej jeden artykuł autorstwa osoby z KNGP. Tym razem…
Kamień pod Farmę Dobrej Woli wmurowany!
Historia Farmy Dobrej Woli i zaangażowania naszego Koła w jej powstanie trwa już od 2017 roku, a wczoraj nastąpił punkt kulminacyjny projektu – wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnego ośrodka dla niepełnosprawnych. Farma jest obiektem, który zaczął się od pomysłu, a następnie dzięki wolontariackiemu zaangażowaniu setek ludzi i wielu miesiącom ich pracy – w tym…
Patataj! Przed nami KONIK – Targi Kół Naukowych
Zapraszamy do uczestniczenia w tegorocznych Targach Kół Naukowych „KONIK” – tym razem z racji pandemii w formie online! Targi odbywają się w dniach 10-11 października, wtedy też będziemy czekać na was na platformie Teams, gdzie będziecie mogli z nami porozmawiać, a my chętnie opowiemy wam o tym, dlaczego warto działać w KNGP! Dołączajcie do zespołu…
Zdalne warsztaty urbanistyczne dla dzieci: Festiwal Nauki
Mimo trudnych warunków nie zaprzestaliśmy działalności w jednym z aktualnie głównych projektów Koła – warsztatów urbanistycznych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wczoraj mieliśmy przyjemność prowadzić pierwsze warszawy w formie zdalnej w ramach tegorocznego Festiwalu Nauki, gdzie poprowadziliśmy zajęcia pod nazwą „Przepis na miasto”. W sumie w wydarzeniu wzięło udział 44 uczniów z dwóch szkół podstawowych…
KNGP najbardziej rowerową organizacją na PW!
Od 1 czerwca przez 10 tygodni najbardziej wytrwali kolarze i niedzielni cykliści Politechniki Warszawskiej rywalizowali ze sobą w wydarzeniu La Ligue Rowerowa! Setki studentów kręciły kilometry i przewyższenia ku chwale swojej – w rywalizacji indywidualnej, wydziału – w wydziałowej, oraz organizacji – w rywalizacji organizacji Politechniki. Po trudach kilometrów zmagań okazało się, że… KNGP jest…
Drzwi Otwarte 2020 za nami!
W dniach 22-24 maja odbyły się w tym roku nietypowe, bo zdalne Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej. Tym razem w związku z pandemią koronawirusa nie spotkaliśmy się tradycyjnie na Dużej Auli w Gmachu Głównym i nie stacjonowaliśmy na stoisku Wydziału Geodezji i Kartografii z naszą makietą wzorcowego osiedla, ale i tak naszym zdaniem wszystko poszło jak…
Koronawirus krzyżuje nam plany
Chcąc zapełnić pustkę, a przy okazji wykorzystać czas zyskany przez #zostańwdomu, chcielibyśmy pokrótce przedstawić nasze plany na semestr letni, które niestety nie spełnią się z powodu pandemii koronawirusa. Nie przejmujcie się jednak, bowiem wszystkie wydarzenia odbędą się zapewne póżniej! Sytuacja kształtuje się w następujący sposób – aktualnie zajęcia na Uczelni zawieszone są do połowy kwietnia…
Więcej ławek w Głównym! Projekt do budżetu Politechniki
Początek roku to tym razem okres partycypacji społecznej – to właśnie teraz mija termin zgłaszania projektów do budżetu obywatelskiego m.st. Warszawy oraz do budżetu partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej. W tym roku po dyskusji z udziałem prorektora ds. studenckich i inspektora ochrony przeciwpożarowej mamy zamiar zgłosić projekt postawienia dodatkowych 30 ławek w Gmachu Głównym. Obecna liczba ławek…
KNGP w parlamencie!
W ramach zapowiadanego Projekt S, czyli wyjść do Sejmu z Kołem Naukowym Gospodarki Przestrzennej nasza delegacja uczestniczyła w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Miast. Wysłuchaliśmy dyskusji o nowej krajowej polityce miejskiej i kierunkach rozwoju miast, zabraliśmy także głos zadając pytania. W posiedzeniu wzięli udział również posłowie, przedstawiciele Kongresu Ruchów Miejskich, Instytutu Rozwoju Miast i Regionów oraz…
Nie samą nauką człowiek żyje – wyjście na kręgle
Choć zwykle informujemy tu o naszych aktualnościach i osiągnięciach w dziedzinie nauki, to czym byłaby współpraca bez integracji! Nasza ekipa to zgrani ludzie którzy lubią spędzać czas razem nie tylko przy projektach (zresztą, nie ma co ukrywać, samym projektom zwykle towarzyszy część nieoficjalna), więc żeby dać chwilę odpoczynku w trudnym okresie sesji zorganizowaliśmy wyjście na…
Budżet obywatelski 2021: walczymy o skwer!
Jednym z filarów działania Koła jest partycypacja społeczna, w związku z czym staramy się co roku zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego (do zeszłego roku partycypacyjnego – zmiana w związku ze zmianą Ustawy o samorządzie gminnym i wprowadzeniu zapisu o budżecie obywatelskim) m.st. Warszawy. W tym roku koordynatorkami zostały Aleksandra Wiącek i Iwona Karasińska. Zdecydowaliśmy się…